Hantuchová a Cibulková skončili v Dubaji už v 1. kole

DUBAJ. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspěla v 1. kole dvouhry na turnaji WTA v Dubaji (dotace 2,05 milionu dolarů). Dva dny po zisku titulu v thajské Pattayi prohrála s Ruskou Annou Čakvetadzeová hladce ve dvou setech 1: 6 a 3: 6.

Hantuchová udělala až 40 nevynucených chyb a ve Spojených Arabských Emirátech nenaváže na vystoupení z loňska, kdy postoupila do osmifinále. Z Dubaje si odnáší prémii 5500 dolarů a 1 bod do žebříčku WTA.

Hantuchova vůbec nevyšel úvodní set zápasu s Čakvetadzeová. Slovenka se nevěděla vyrovnat s nepříjemným větrem, dělala příliš mnoho chyb, což bylo vodou na mlýn Rusky, která kvalitně servovala i returnovala.Při svém podání ztratila pouze dva míčky.

Na začátku druhého dějství sice Hantuchová soupeřku brejk, ale Čakvetadzeová pak získala čtyři gemy v řadě. Slovenka následně požádala o medical time out a nechala si změřit tlak. Po krátké přestávce sice snížila na 3: 4, ale závěr setu patřil Čakvetadzeová, která v devátém gamu proměnila po vítězném forhend hned první mečbol. Ruska tak upravila vzájemnou bilanci s Hantuchova na 5: 2, v 2. kole ji čeká nejvyšší nasazena Dánka Caroline Wozniacká. Hantuchová cítila únavu a vyčerpanost

Čakvetadzeová hladké vítězství nad Hantuchova nečekala. “Do poslední chvíle jsem zvažovala, zda vůbec nastoupím na zápas proti Daniele.Měla jsem totiž problémy s dýcháním a cítila jsem se unavená. Nakonec jsem to zkusila a dopadlo to nad očekávání dobře. Konečný výsledek je pro Maa překvapením. Těším se na zápas proti Wozbiackej, se kterou jsem ještě nikdy nehrála. Doufám, že do středy se dám dohromady a budu se cítit na kurtu lépe než dnes, “řekla Ruska po skončení zápasu s Hantuchova v prvním interview přímo na kurtu.

Hantuchová po prohře v Dubaji přiznala, že během zápasu cítila únavu a vyčerpanost. “Po zisku titulu v Pattayi jsem neměla prakticky žádný čas na odpočinek. Ještě v neděli jsme se přesunuli do Dubaje a letěli jsme celou noc. V pondělí jsem se snažila zregenerovat a načerpat nových sil, no nešlo to.Dnes bylo pro mě velmi náročné soustředit se na hru. V prvním setu jsem chvílemi ani nevěděla, jaké jé skóre V druhém setu jsem požádala o zdravotní přestávku pro problémy s tlakem, “řekla Hantuchová pro akreditované média. Cibulková prohrála s Grothovou

V Dubaji se nedařilo ani Dominice Cibulkovovej. Štvrťfinalistka z minulý turnaje v Paříži podlehla v souboji dvou rodilých Slovenek Jarmile Grothovej reprezentující Austrálii za 98 minut 6: 7 (5), 2: 6.

Vítězka zahrála 7 es a proměnila 4 z 13 možností na brejk.Jednadvacetiletá Cibulková nevyužila proti o dva roky starší Grothovej v prvním setu náskok 5: 3, ani podání na zisk setu za stavu 5: 4.

Před Cibulkovou se s dvoumilionové turnajem v Dubaji rozloučili v pondělních zápasech 1. kola i další dvě slovenské hráčky Hantuchová a Zuzana Kučová.

Stejně v 1.kole dohrála i Zuzana Kučová, ta v pozici kvalifikantkou prohrála s finalistkou akce v Pattayi Italkou Sarou Erraniovou ve dvou setech 1: 6 a 4: 6.

Sara Erraniová (Tal.) – Zuzana Kucova (SR) 6: 1, 6: 4

Anna Čakvetadzeová (Rus.) – Daniela Hantuchova (SR) 6: 1, 6 : 3

Jarmila Grothová (Aus.) – Dominika Cibulková (SR) 7: 6 (5), 6: 2