Keighley Cougars vrece Daley Williams počas štvorročného zákazu dopingu

Keighley vylúpil stredisko Daley Williams po tom, čo dostal štyri roky zákazu dopingu. 29-ročný hráč, ktorý bol vo svojom druhom kúzle s klubom ligy 1 Po začiatku svojej kariéry v Salford, testoval pozitívne na steroidy – drostanolón a metabolit stanozololu – po testu mimo súťaže v marci v predvečer sezóny 2015. Williams, ktorý urobil 13 Vystupovanie pre Cougarovcov počas ich odstupovania z Majstrovstiev v roku 2014, povedal britskému antidopingu (Ukad), že úmyselne neprijal zakázané látky, ale dostal maximálny trest, pretože nedokázal dokázať jeho prípad.

P> Hráč prijal do úradníka Ukadu, že si vzal doplnok od nemenovanej tretej strany v telocvični v Halifaxe po tom, čo sa obával o stratu hmotnosti po prelomení čeľuste v novembri 2014. Williams je zakázaný zo všetkých športov Až do apríla 2019 a jeho kariéra v rugbyovej lige je účinne ukončená.

Keighley ohlásil novinky o T Witter povedal: “Klub môže potvrdiť, že Daley Williams bol odovzdaný štyri roky pozastavenie dopingu porušenie.Zostávame pevne na našom postoji proti tomuto druhu správania a Daley bol prepustený s okamžitou platnosťou “

Ukad CEO, Nicole Sapstead, povedal:”.


Tento prípad poukazuje na znepokojujúci trend mladých ľudí používajúcich steroidy buď s cieľom zlepšiť ich výkon na ihrisku, alebo z kozmetických dôvodov.

“Nielen že sú títo mladí muži podvádzajú svoj nesúhlas a ich spoluhráči, ale oni sú tiež podvádzanie seba. Oni buď nevedia, alebo v niektorých prípadoch rozhodnúť ignorovať nebezpečenstvá, ktoré sú uvedení seba v pokračujúcom zneužívania týchto látok.

“Ukad aj naďalej zameriavať na zdroj problému tým, že pracuje s právom vymáhanie uškrtiť prísun týchto látok.Pokračujeme tiež úzko spolupracovať s Rugby futbalová liga poskytnúť hráčom prístup k anti-dopingovej vzdelávania, aby mohli robiť správne rozhodnutia pre ochranu ich kariéry a ich zdravie. “

http://stavky-clic.com