Lakers jsou v těžkém útlumu

NEW YORK. Basketbalisté Los Angeles Lakers podlehli ve středečním zápase NBA doma Portlandu 108: 112 a zaznamenali už šestou prohru po sobě. Jejich slavný kouč Phil Jackson, majitel devíti prstenů za mistrovské tituly v soutěži, prožívá tak dlouhou sérii neúspěchů poprvé za šestnáct ročníků v roli hlavního trenéra.

Domácím nepomohl ani finiš nejlepšího hráče nedělního Utkání hvězd Kobeho Bryanta, který v posledních čtyřech minutách nastřílel devět bodů. Stačilo to jen na opravena prohry.

Hrdinou zápasu v Atlantě, kde San Antonio vyhrálo 103: 96, byl hostující Manu Ginobili.Argentinec si vylepšil střelecké maximum sezóny na 40 bodů, přičemž 24 z nich nastřílel během pěti minut v prvním poločase bez přerušení jiným spoluhráčem. “Už se mi v kariéře kdeco podařilo, ale těch pár minut, to bylo opravdu super,” řekl mistr světa a olympijský vítěz z Atén Ginobili.

Ještě lépe stříleli dva jiní basketbalisté. V New Jersey dal domácí Vince Carter 46 bodů, ale Nets přesto prohráli s New Orleans.Jen o bod méně zaznamenal Mike Miller z Memphisu, ale ani jeho tým to k vítězství nepřivedlo, Golden State ve své hale vyhrál 118: 115 po prodloužení.

Až dvakrát se muselo prodlužovat v Indianapolisu, kde v duelu domácích Indiana Pacers s Milwaukee padlo 265 bodů. Konečné skóre po 58 minutách hry vyznělo 136: 129 pro Indianu.

Ani v tomto případě poražený tým nespasil střelecký výkon největší osobnosti: Michael Redd dal za Milwaukee 38 bodů, přitom nastoupil pouze podruhé po zranění kolena, pro které vynechal dvacet zápasů.

INDIANAPOLIS.Hráči Indiany Jamaal Tinsley a Marquis Daniels se hned po zápase s Milwaukee podrobili na policejní stanici v centru Indianopolisu výslechu v souvislosti s únorovou bitvou v baru 8 Seconds Saloon.

Soudce stanovil oběma termín předběžného výslechu na 15. března a propustil je bez kauce.

Oba jsou obviněni z ublížení na zdraví a výtržnictví, Tinsley navíc ze zastrašování. Obětí bitvy byl 42-letý provozovatel baru. Právníci basketbalistů přesvědčovali soudce o nevině své klienty. (Síta, ap)