Loitzl je mistrem světa na středním můstku, Zmoray 50.

LIBEREC. Rakouský skokan na lyžích Wolfgang Loitzl získal na mistrovství světa v severských disciplínách v Liberci Bet365-Podrobnosti zde zlatou medaili v soutěži na středním můstku HS 100.

Vítěz Turné čtyř můstků triumfoval pod Ještědem s náskokem sedmi bodů před svým krajanem lídrem celkového pořadí Světového poháru Schlierenzauer. Bronz putuje do Švýcarska zásluhou dvojnásobného olympijského šampiona Simona Ammanna. Loitzl cíl splnil

Loitzl byl po prvním kole druhý o 1,5 bodu za Finům Harris Ollim.Ve druhém kole přistál na značce 99 m, dostal vysoké známky za ukázkový telemark a těšil se ze zisku prvního zlata v individuální soutěži na vrcholném akcí.

Olli druhé kolo Bet365-Více informací psychicky nezvládl, když skočil pouze 87 m a propadl se až na 13. místo. Loitzl po životem úspěchu zářil spokojeností.

“Před šampionátem jsem si dal jasný cíl získat medaili. Teď jsem mistrem světa, co víc si ještě můžu přát. Je to prostě fantazie. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na můstek v Liberci, ale každým tréninkovým pokusem se to zlepšovalo.Po zisku zlata bude určitě patřit k mým nejoblíbenějším v skokanském kolotoči, “vyznal se do kamer rakouské televize ORF Loitzl, jehož nejlepším výsledkem v individuální soutěži na MS či ZOH bylo dosud šesté místo. Zmoray se v 2. kole nepředstavil

< p> Slovenský reprezentant Tomáš Zmoray nepostoupil do 2. kola. Debutant na vrcholném seniorském akcí dosáhl v prvním kole výkon 82 ma se ziskem 90,5 bodu obsadil v hlavní soutěži poslední 50. místo. ve srovnání s kvalifikací si pohoršil o sedm metrů.

“Škoda, že Tomášovi se nepodařilo zopakovat výkon z kvalifikace, v níž předvedl svůj vůbec nejlepší skok v Liberci.Už samotný postup mezi elitní padesátku je však v nabité konkurenci úspěchem, vždyť na takovém významném akcí startuje poprvé. Čeká ho ještě soutěž na velkém můstku, kde se také pokusí probojovat do hlavní soutěže, “řekl pro TASR trenér Filipko. Výsledky:

Bet365-Klikněte zde