Podještědské derby bez víťaza aj prvé výhra Slavie. Ligu vedie Sparta

Udalosťou kola je koniec plzeňského trénera Miroslava Koubka, ktorý neustál výsledkovej tápanie z posledných zápasov. Jeho nástupcom sa stane Karel Krejčí, ktorému bude čoby asistent pomáhať Pavel Horváth.

Plzeň, teda úradujúci majster, v piatkovej predohrávke v Tepliciach neudržala vedenie o dva góly a nakoniec len remizovala 2: 2. Na víťazstvo čaká už štyri súťažné zápasy a v lige stráca na Spartu päť bodov.

“Sedíme, škrabkaj alebo hladkaj si hlavy. Čo môžeme bet 365 robiť. Ťažko sa mi hľadajú slová. Chceli sme sa zdvihnúť pred Európskou ligou a bohužiaľ sme dostali ďalšiu ranu. Nezostáva než sa zmobilizovať a pripraviť sa na Vojvodiny, “ľutoval plzeňský záložník Jan Kopic.

Rovnako ako Plzeň je na tom tiež Jablonec, tretí tím posledného ročníka.Tiež má na konte jediné víťazstvo a dohromady päť bodov. Naposledy remizoval v Podještědské derby s Libercom 1: 1, keď aspoň bod zachraňoval v poslednej minúte.

“Vzhľadom na vývoj zápasu sme asi ten bod získali, ale strata dvoch bodov doma nás mrzí,” premýšľal jablonecký tréner Jaroslav Šilhavý. “Obhajovať výsledky z minulého ročníka je ťažké, a to sa nám teraz deje. Je v tom aj čiastočne daň európskeho pohára. Zvykáme si na to, nie sme ešte dostatočne skúsení, aby sme to zvládali výsledkovo lepšie. Preto asi takýto začiatok. “

Zatiaľ najväčším prekvapením nového ročníka je Zlín, ktorý mal byť podľa kurzov pred štartom sezóny outsiderom. Namiesto toho má zo štyroch zápasov tri víťazstvá – prehral len v minulom kole na Sparte.V sobotu si doma poradil 2: 0 s Baníkom Ostrava.

“Začiatky sú vždy ťažké. Človek sa musí otrkat, druhá liga je o niečom inom. Pre väčšinu chalanov to sú prvé štarty. Musíme prísť na to, ako to v lige funguje. Nervozita z nás každým zápasom padá, dá sa na to pozerať, “pochvaľoval si zlínsky brankár Tomáš Holý.

Mimochodom, ten zatiaľ vychytal vo všetkých svojich prvoligových štartoch čisté konto.


Minule na Sparte totiž nenastúpil, pretože v Zlíne hosťuje práve z pražského klubu.

Nováčik tak stráca jediný bod na vedúce Spartu, ktorá zvládla ťažký zápas v Mladej Boleslavi a vyhrala 4: 2.

Zverenci trénera Zdeňka Ščasného dvakrát prišli o vedenie, takže až tretí bránka bola víťazná.Potom výsledok svojim druhým gólom v zápase pečatil sparťanský kapitán David Lafata.

“Víťazstvo si hrozne cením, tu sa vyhrávať veľa nebude. Boleslav bola výborne pripravená na náš systém. My sme urobili malé zmeny v rozostavení vpredu, ale keby sme neurobili systémovú zmenu vzadu, tak by sme ten zápas ťažko zvládali. Z toho pohľadu to bola kľúčová vec, “zmienil kouč Ščasný prechod počas zápasu z troch obrancov na štyri.

Hrdinom víkendu bol brankár Zdeněk Zlámal z Bohemians, ktorý v malom pražskom derby proti Dukle hlavičkoval po rohovom kope a vyrovnal na konečných 2: 2.

Stal sa prvým brankárom v samostatnej českej lige, ktorý sa presadil priamo z hry.Pred ním sa z penalty trafili Zdeněk Jánoš, Petr Kouba, Radek Černý a Radek Sňozík.

“Už od mala som si predstavoval, že pôjdem na štandardky, dám gól a teraz sa to splnilo. Ako by som si to vysníval…”radoval sa Zlámal. “Brankár to má ťažké v tom, že keď chytí nejakú šancu, nemôže sa hneď radovať, musí emócie ukočírovať. A keď sa mu potom povedie niečo podobné, je to obrovská eufória. “

Prvé víťazstvo v sezóne si pripísala Slavia, ktorá rozstrieľala Jihlavu 4: 0. Dvoma gólmi sa na tom podieľal útočník Milan Škoda.

“Ja to beriem tak, že máme za sebou štyri zápasy. Nič iné. Samozrejme som chcel vyhrať, podarilo sa to. Ale či mi spadol kameň zo srdca? Na túto otázku by som odpovedal až neskôr, či mi spadne kameň zo srdca.Chceme stále vyhrávať, chceme hrať pre divákov. Ale myslím si, že máme ešte málo bet365 stavky bodov, aby sme mohli byť v pokoji, “povedal tréner Dušan Uhrin mladší.

bet365 bonus