Rusko čelí svetovej atletiky vyhostenia, ak je doping správe uverejnenej

Tlak sa očakáva rast o Rusku, ktoré majú byť vylúčený zo svetovej atletiky po zverejnení kľúčových nezávislej dopingu správy v Ženeve v pondelok a.

325-stranový prehľad Dick Pound, bývalý World Anti -Doping Agency (Wada) prezident, ktorý strávil 11 mesiacov pri pohľade na tvrdenie o systémové podvádzanie a zatajovanie v ruských atletike a športu riadiaci orgán, očakáva sa, že výzva k nápravným opatreniam proti jeho atletickú federáciu.Sebastian Coe, predseda Medzinárodnej asociácií atletických federácií, povedal v nedeľu, že išlo o “temné dni” pre šport a pripustil IAAF mal urobiť viac, aby sa zabránilo údajnej kamufláž, ktorá vzišla posledný week.Sebastian Coe musí teraz zahájiť útok na dopingu udržať dôveryhodnosť Celý článok

francúzska polícia minulý týždeň zatknutý Lord Coe predchodca Lamine Diack, IAAF právneho poradcu Habib Cissé a Gabriel Doll, bývalý dlhoročný šéf IAAF v antidopingových jednotky.Prokurátori povedali, že by zatkli Diackov syn a bývalého marketingového konzultanta IAAF, Papa Massata Diack, ak by bol vtedy vo Francúzsku.

Diack, prezident IAAF na 16 rokov, je obvinený francúzskou políciou Prijímať viac ako 1 milión EUR výmenou za pokrytie pozitívnych drogových testov. “Som len nahnevaný, krvavý naštvaný,” povedal Coe, ktorý bol v auguste zvolený za prezidenta IAAF, ale predtým bol v rámci spoločnosti Diack podpredseda. “Som naštvaný na pozíciu nášho športu v dnešnej dobe.Som v šoku, som hnev a zdesení. “

V pondelok ráno, Tessa Jowell, bývalý minister olympijské hry, povedal BBC Radio 4 je dnes program, ktorý ona verila Coe bude nemilosrdný pri riešení údajnej . problémy vnútri IAAF, “pretože je to úplne jasné, že tam je niečo, čo je veľmi zlé”

povedala: “to je samozrejme to, čo ničí verejnú vieru v súťaži, ktoré sa pozerajú na ich televízory alebo že idú vidieť.Myslím, že to je problém, veľmi jasne problém kultúry. “

Jowell, ktorý dohliadal na prípravy na Olympijské hry 2012 v Londýne v rokoch 2005 a 2010, povedal, že potreba lepšej integrácie medzi národné a medzinárodné riadiacich orgánov a Wada, a vyzval k ďalšiemu výskumu na vede za doping chytiť tí, ktorí užívali zakázané látky. Ona tiež obhajovala životné zákazy pre drogovo podvodníkov. “To je ten druh drastické opatrenia Myslím, že začína meniť kultúru,” povedala.

Dôkazy z libry vyšetrovanie naznačuje tureckú zlatý medailista v Londýne v roku 2012, ktorý pozitívne testovaný, na 1500 metrov bežec Asli Cakir Alptekin, sa stal obeťou pokusu o vydieranie.Ale očakáva sa, že hlavným cieľom tejto správy bude na základe obvinenia zo systémového dopingu v Rusku a súvisiacich nárokov zakrývanie a korupcii, ktorá sa prvýkrát objavila v dokumente nemeckého televízneho vysielania ARD vlani v decembri.

Wada by teoreticky mohla vyhlásiť Rusko nevyhovujúce s kódom v budúcom štrnástich dní, ale že by sa dal bremeno späť na IAAF a medzinárodným olympijským výborom o tom, čo ďalšom postupe.

na otázku, či by zvážiť liatie Rusko out športu, Coe povedal, že jeho inštinkt bolo podporiť reformu zvnútra, ale by “nikdy nehovor nikdy”.Počas víkendu Richard McLaren, skúsený kanadský právnik, ktorý bol jedným z troch nezávislých komisárov Wada, ktorý dokončil správu, povedal, že to bude “športový hráč”. Facebook Twitter Pinterest Bývalý prezident IAAF Lamine Diack je vyšetrovaný za údajné prijatie platieb na odloženie dopingových sankcií proti ruským športovcom.Foto: Lintao Zhang / Getty Images

Povedal, že preto, že obvinenia sa sústredil na podkopávanie udalostí na poli hrať to bol škandál iného rozsahu aj od tých, u FIFA a Medzinárodný olympijský výbor nad Salt Lake City City.

ARD zapletený úradníkmi v ruskom atletického zväzu, antidopingová agentúra (Rusada) a Wada-akreditovanom laboratóriu v Moskve úplatkárstva, aby ututlať pozitívne dopingové testy, falšovanie testov a dodávky zakázané drogy.

ARD údajnej bývalej víťaza Chicago Marathon Lilija Šobuchovová platené € 450,000 ruských úradníkov spojených s vtedajšou IAAF pokladníka Valentin Balakhnichev, ktorý jej hrozí zákaz dopingu pred londýnskych hier.

Keď bol Shobukhova zakázaný po dobu dvoch rokov v roku 2014 jej manžel údajne obdržala platbu € 300.000 ($ 345.000) refundáciu spojenú s Balakhnichev.

“ak sú preukázané, tieto tvrdenia, potom jasne zlí ľudia majú manipulovať systém.Budeme mať lepšie kontroly a rovnováhy, aby sme zabezpečili, že zlé ľudia sa v budúcnosti nedostanú na tieto pozície? Áno, “povedal Coe BBC.

” Ak by boli tieto systémy už na mieste? Pravdepodobne. Mojou zodpovednosťou je vybudovať šport, ktorý je zodpovedný, zodpovedný a zodpovedný. Ale bude to dlhá cesta. “Coe čelí obrovskej úlohe obnoviť dôveru verejnosti v šport, ktorý je otriasaný sériou dopingových škandálov a ktorý je teraz podkopaný obvineniami z korupcie, ktoré idú na vrchol svojho vládneho orgánu. >

“Verejná dôvera nepríde rýchlo. Musíme sa na nás pozrieť. Nie je to niečo, čím sa môžeme oslobodiť, “povedal. “Je to veľmi, veľmi zlý moment nášho športu a musí začať so zmenou.Ale ja som odhodlaný presadzovať túto zmenu pomocou. “

Jeho vlastný nezávislý etická komisia, ktorá bola pri pohľade do ruských nárokov od jari roku 2014, bude vykonávať vypočutie v decembri proti Papa Masse Diack, Dolle, Balakhnichev a Alexej Melnikov, bývalá ruská diaľková hlavný tréner.

viac informace