Zničená Špotáková v slzách: Piata? Komu niet rady, tomu niet pomoci

Vyskúšala tri druhy rozbehov, menila oštepy, testovala pokoj na štadióne aj roztlieskavanie ľudí, snažila sa nabudiť. Oštepárka Barbora Špotáková však nenašiel recept, ako zlomiť márnou snahu obhájiť titul na majstrovstvách Európy v Amsterdame. Po piatom mieste bola psychicky na dne, pretože v minulých týždňoch už sa zdalo, že sa po zlomenine nohy usadila znova v špičke.

Keď si v marci privodila vážne zranenie, s jej útokom na tretí olympijské zlato v rade to vyzeralo zle. Napriek tomu bojovala, pripravovala sa, ale nemohla behať. Na majstrovstvách republiky v Tábore pred troma týždňami dokázala hodiť najlepší výkon roka na svete 66,87 metra a naladila sa na pozitívne nôtu.Dnes ale prišla po finále medzi novinárov zlomená.

“Nechcem to v tomto rozpoložení moc hodnotiť, je to dosť ťažké,” povedala smutne. “Určite by bolo príjemnejšie po tých peripetiách zažiť nejaký úspech, než dostať takú ťafku,” vyhlásila a len ťažko schovávala slzy. “Skúšala som furt niečo meniť, ale komu niet rady, tomu niet pomoci. Nebol môj deň, vyhovárať sa na nič nebudem.”

Rozbeh, to bol dnes jej problém. Tri mesiace totiž nemohla behať a teda aj hádzať z rýchlosti. Prvé tohtoročné preteky po zranení absolvovala dokonca skoro z chôdze a preskoku, naplno bežala až v Tábore a pri kvalifikácii v Amsterdame a pri oboch závodoch hodila ďaleko.Lenže tentoraz na Olympijskom štadióne fúkal vietor do chrbta a Špotáková bola moc rýchla.

“Hnalo ma to dopredu. Ja som zvyknutá tento rok hádzať z takýchto polorozběhů, v polovičnej rýchlosti a zrazu zafúka do chrbta a je to úplne iný . to som nevládala. V rýchlosti som tento rok vôbec nehádzala, len z nejakých podskoků, to potom nejde, “uviedla oštepárka.

Trápenie až do konca

Dlho zvažovala, či do Amsterdamu vôbec pôjde. Najskôr uistila, že určite nie. Keď sa jej zahojila zlomená noha, zistila, že potrebuje pretekať. Zmenila názor.V aktuálnom psychickom rozpoložení ale nechcela hodnotiť, či to bolo dobré rozhodnutie. “To zhodnotím po konci sezóny,” vyhlásila.

Tešiť ju môže skutočnosť, že si pred Riem aspoň vyskúšala dva preteky v troch dňoch. “Ak ma to nesēja, čo snáď nie,” uviedla. “Po tých peripetiách by bol rozhodne viac nakopávající nejaký úspech ako taká kudla do chrbta. To vás zrazí dole. Tri mesiace som bola zlá, a keď som Bet365-Kliknite tu konečne začala veriť, tak toto. To je na prd,” povedala.

Do jej olympijské závodu zostáva ešte päť týždňov. Špotáková nechce doháňať bežecké manko v tréningu, potrebuje sa porovnať hlavne psychicky a viac si veriť.A hádzať z plného rozbehu. Čaká ju ešte míting Diamantovej ligy v Monte Carle, podľa trénera Rudolfa Čierneho možno ešte nájdu nejaký menší závod.

“Fyzicky sa cítim dobre, tak uvidíme,” povedala s tým, že choroba po závodu v Tábore sa na nej neprejavila. “Treba si na tej ‘Diamantovce’ zlepším náladu. Určite sa na to nevykašlete, to v žiadnom prípade. Potrebujem hádzať, pretekať. Je dobré, že môžem, že ma nič nebolí, nemám sa na čo vyhovárať,” dodala svetová rekordérka.

Bet365-Ďalšie informácie